Kids will love dressing up their dolls with this in-style 39-piece doll accessory. Includes: 1 Café with terrace, 1 coffee machine & grinder, 1 cash register, 1 table, 2 chairs, 1 stool, 1 water dispenser, 2 espresso cups, 2 latte cups, 1 dessert cup, 1 strawberry cake with 1 base, 1 milk cup, 2 soft drinks, 1 croissant, 1 chocolatine, 2 glasses. Suggested for age 3+.
| Additionally | |
| Material | plastic |
| Additional information | with light effects, doll not included, with sound effects, compatible with LORI doll (15cm) |
| Size | 48.25 х 28 х 29 (packaging) |
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | building/room |
| Type | set |
| Equipment | croissant(s), batteries, 2 glasses, 2 chairs, 1 desk with chalkboard, 1 cafe with terrace, 1 coffee machine & grinder, 1 cash register, 1 stool, 1 water dispenser, 2 espresso cups, 2 latte cups, 1 dessert cup, 1 strawberry cake with 1 base, 1 milk cup, 2 soft drinks, 1 chocolate |
| Power supply | 3 x AAA |
| Piece Count, pc(s) | 22 |
| Age suitability | 3+ |
| Packaging parameters | |
| Width | 490 mm |
| Height | 280 mm |
| Length | 300 mm |
| Weight | 2.35 kg |
| Volume | 0.0412 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback