Fans of Marvel's Thanos will love this supersized Super Hero treat. LEGO® Marvel Thanos Mech Armor (76242) takes the universe’s most powerful super villain and makes him even more awesome! This is a great gift for kids aged 6 and up.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | heroes of films and series |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Game Type | characters |
| Age group | 6 years and up |
| Gender | for boys |
| Series of construction set | LEGO Super Heroes |
| Connection Type | block |
| No. of parts, pcs | 113 |
| Развитие | imagination, fantasy |
| Packaging parameters | |
| Width | 140 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 190 mm |
| Weight | 0.15 kg |
| Volume | 0.0013 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback