Treat young action heroes aged 8 and up to the most awesome alien in the Spider-Man Universe: Venom. The buildable LEGO® Marvel Venom Figure (76230) stands over 9 in. (23 cm) tall and brings Marvel-movie authenticity to kids’ Super Hero adventures.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| Type | construction set |
| Game Type | characters, construction |
| Age group | 8 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | Spider-Man |
| No. of parts, pcs | 297 |
| Packaging parameters | |
| Width | 190 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 260 mm |
| Weight | 0.38 kg |
| Volume | 0.003 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback