The LEGO® Speed Champions Porsche 963 (76916) building set faithfully recreates the stunning design of the real-life model. Kids aged 9 and up and replica car collectors of all ages will be excited to build, display and play out action with this cool toy.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | Automobile |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Game Type | land transport, construction |
| Age group | 9 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | LEGO Speed Champions |
| No. of parts, pcs | 280 |
| Packaging parameters | |
| Width | 260 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 140 mm |
| Weight | 0.32 kg |
| Volume | 0.0025 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback