Give a Minecraft® player aged 8 and up an iconic diamond sword – on a giant scale! LEGO® Minecraft The Sword Outpost (21244) uses the precious weapon as the design for a supercool base where kids can build a chill-out zone and take part in explosive battles.
| Additionally | |
| Weight, g | 730 |
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | animals |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Game Type | spare part set |
| Age group | 8 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | LEGO Minecraft |
| Connection Type | block |
| No. of parts, pcs | 427 |
| Packaging parameters | |
| Width | 280 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 260 mm |
| Weight | 0.73 kg |
| Volume | 0.0058 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback