Kids who enjoy summer fun will love the LEGO® Friends Water Park (41720). Little builders aged 6+ can recreate the fun thrills of the outdoor pool with this brick-built model that’s filled with cool toys for hours of creative play.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | water park |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Colour | Multicoloured |
| Game Type | construction |
| Age group | 6 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | LEGO Friends |
| No. of parts, pcs | 373 |
| Packaging parameters | |
| Width | 470 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 280 mm |
| Weight | 0.88 kg |
| Volume | 0.0092 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback