Fans of superfast cars can hit the streets or the racetrack with this stunning LEGO® Creator 3in1 Street Racer (31127) building set. Kids aged 7+ will be thrilled to stage races with this brilliantly souped-up muscle car toy, which features cool side pipes, a spoiler and a removable roof.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 months |
| Main | |
| A type | Automobile |
| Type | construction set |
| Game Type | land transport |
| Age group | 7 years and up |
| Gender | for boys |
| Series of construction set | LEGO Creator |
| Connection Type | block |
| No. of parts, pcs | 258 |
| Развитие | fine motor skills, perseverance, logics |
| Packaging parameters | |
| Width | 260 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 190 mm |
| Weight | 0.47 kg |
| Volume | 0.003 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback