Space adventurers aged 6+ can enjoy thrilling intergalactic action with this LEGO® Creator 3in1 Space Shuttle (31134) playset. It features a Space Shuttle toy with an opening hatch that contains a satellite on an extendable arm. The satellite can also be detached for extra fun.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | space shuttle |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Game Type | air transport, construction |
| Age group | 6 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | LEGO Creator |
| No. of parts, pcs | 144 |
| Packaging parameters | |
| Width | 190 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 140 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Volume | 0.0013 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback