Kids aged 2+ with a fascination for fire trucks will be captivated by LEGO® DUPLO® Rescue Fire Truck (10969).
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 months |
| Main | |
| A type | Automobile |
| Type | construction set |
| Material | Plastic |
| Colour | red |
| Game Type | construction |
| Age group | 2 years and up |
| Gender | for boys |
| Series of construction set | LEGO Classic |
| No. of parts, pcs | 21 |
| Packaging parameters | |
| Width | 290 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 260 mm |
| Weight | 0.59 kg |
| Volume | 0.0075 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback