Put kids’ imaginations to work with the LEGO® City Construction Digger (60385), equipped with a jackhammer and interchangeable bucket and pallet scoop attachments. This fun playset also includes a toy smart bench, 2 worker minifigures and fun accessories for hours of builder-themed play for ages 5 and up.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | digger |
| Type | construction set |
| Game Type | land transport |
| Age group | 5 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | LEGO City |
| Connection Type | block |
| No. of parts, pcs | 148 |
| Развитие | imagination, fine motor skills, fantasy |
| Packaging parameters | |
| Width | 260 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 190 mm |
| Weight | 0.34 kg |
| Volume | 0.003 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback