| Main | |
| Equipment | micro fiber bag |
| Features | glasses block UV-A & UV-B radiation 100%, impact resistance |
| Series | Sport |
| Age suitability | 6-12 years |
| Certification of lenses | optical class 1, сat.3 |
| Packaging parameters | |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 130 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Volume | 0.0002 m3 |
| Physical | |
| The weight, g | 50 |
| Lens material | polycarbonate |
| Frame material | TPE |
| Frame color | white, pink |
| Lens width, mm | 49 |
| Lens height, mm | 34 |
| Bridge size, mm | 17 |
| Distance between centers, mm | 110 |
| Maximum internal width, mm | 120 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback