HyperX mouse Pulsefire Haste WL, Black. The HyperX Pulsefire Haste Wireless gaming mouse combines all the best features of the ultra-light Pulsefire Haste mouse with wireless connectivity and long battery life. The HyperX Pulsefire Haste Wireless is built for the gaming elite who strive to use every fraction of a second in their quest to be the best. Weighing 61 grams, this full-featured, responsive 62-gram lattice mouse has everything you need, but with minimal weight, while maintaining up to 100 hours of built-in battery life (when the backlight is off).
| Additionally | |
| Key Features | Programmable buttons, Dpi switch button, Detachable cable, Housing with holes, RGB lighting, Dust protection, waterproof, TTC Golden switches |
| Ergonomics | for right-handers / left-handers симетрична |
| Transmission frequency, Hz | 2.4 |
| Acceleration | 40G Максимальне |
| Features | |
| Power Supply | battery |
| Number of buttons, | 6 |
| Guarantee | |
| Guarantee | 24 months |
| Main | |
| Application | for games |
| Connection interface | USB |
| Type manipulator | mouse |
| Type of connection | wired, wireless |
| Sensor Type | Pixart PAW3335 |
| Wire Length, m | 1.8 |
| DPI | 16000 |
| Packaging parameters | |
| Width | 120 mm |
| Height | 180 mm |
| Length | 60 mm |
| Weight | 0.21 kg |
| Volume | 0.0013 m3 |
| Physical | |
| Housing material | plastic |
| Colour | black |
| The weight, g | 61 |
| Dimensions (HxWxD ) | 38х67х124 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback