The only thing standing between you and the comeback of the century is five perfectly placed headshots, and those don’t come easy. A quality mouse pad can shift a jarring near-miss to a fluid kill shot, with a non-slick rubber base and ideal surface friction for precise, controlled mouse movements. Remove any uncertainty in your mouse movements with a non-slip rubber base and smooth cloth Surface. Tested to withstand more than 250km of mouse movement, this is professional quality you can rely on.
| Guarantee | |
| Guarantee | 12 months |
| Packaging parameters | |
| Width | 60 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 330 mm |
| Weight | 0.34 kg |
| Volume | 0.0012 m3 |
| Specification | |
| Working surface | one-sided |
| Application | for gaming |
| Additionally | Non-slip base |
| Colour | Black |
| Dimensions | 4 thickness |
| Thickness, mm | 4 |
| Type | Mousepad |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback