1-Up your Switch with the ultra-tough Alumi Case by HORI now with a Super Mario twist. This heavy duty case will protect your console in even the harshest environments, enclosing your console in a vibrant red brushed aluminum hard shell. Includes a padded pocket for storing games and accessories. Officially licensed by Nintendo.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | pouch |
| Features | thin and light for portability, includes playing card storage |
| Compatibility | Nintendo Switch |
| Additionally | officially licensed by Nintendo |
| Packaging parameters | |
| Width | 260 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 130 mm |
| Weight | 0.34 kg |
| Volume | 0.0017 m3 |
| Physical | |
| Colour | red |
| Material | metal |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback