For the digital display of temperature, time, week day and date. Can be switched between degrees Celsius and degrees Fahrenheit
| Additionally | |
| Colour | gray |
| Additional information | 7 tracks as a ringtone for waking up |
| Guarantee | |
| Guarantee | 12 months |
| Main | |
| Application | room |
| Functions | alarm clock, Timer, ability to choose 12 or 24 hour format |
| Device Type | thermometer |
| Installation | desktop |
| Packaging parameters | |
| Width | 110 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 100 mm |
| Weight | 0.09 kg |
| Volume | 0.0004 m3 |
| Physical | |
| Height, mm | 28 |
| Width, mm | 55 |
| Depth, mm | 111 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback