| Additionally | |
| Package Contents | vacuum bags 10шт |
| Dimensions | 365 × 75 × 140 |
| Weight, kg | 1.5 |
| Case Material | plastic, metal |
| Connection cable, m | 1.3 |
| Guarantee | |
| Guarantee | 24 months |
| Main | |
| A type | vacuum sealer |
| Application | marinating food in vacuum, keep food fresh |
| Features | non-slip feet, packaging not only in bags, compact sizes, dry and wet packaging, just pack or pack without air, non-food product sealing |
| Power supply | mains operated |
| Power Consumption, W | 120 |
| Compressor Power | 12 l/min | -0.8 bar |
| Sealing surface length, mm | 300 |
| Packaging parameters | |
| Width | 380 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 210 mm |
| Weight | 2.2 kg |
| Volume | 0.008 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback