| Additionally | |
| Capabilities | fast heating |
| Functionality | |
| Heating element | aluminum |
| Guarantee | |
| Guarantee | 2 years |
| Main characteristics | |
| A type | Heater |
| Setting | floor, wall |
| Space heating, sq m | 20 |
| Control | mechanical, touchscreen |
| Rated power input, W | 2000 /1000 Вт |
| Packaging parameters | |
| Width | 130 mm |
| Height | 470 mm |
| Length | 970 mm |
| Weight | 6.6 kg |
| Volume | 0.0593 m3 |
| Physical characteristics | |
| Colour | white |
| The weight, kg | 5.5 |
| Dimensions | 92 х 43 х 24 |
| Security | |
| Protection class | IP24 |
| Class of energy protection | class II |
| Overheat protection | Есть |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback