MG1802SJW - a powerful meat grinder with a reverse function will become a universal assistant in the kitchen for every housewife.
| Additionally | |
| Rated voltage | 220-240 V |
| Features | |
| Reverse | Есть |
| Protecting the motor from overheating | Есть |
| Pusher | Есть |
| Guarantee | |
| Guarantee | 24 months |
| Main | |
| Power, V | 1800 |
| Performance, kg/min | 2.1 |
| Rated power, W | 350 |
| Perforated discs | 2 pcs |
| Packaging parameters | |
| Width | 330 mm |
| Height | 320 mm |
| Length | 250 mm |
| Weight | 4.95 kg |
| Volume | 0.0264 m3 |
| Physical | |
| Housing material | plastic, metal |
| Colour | white |
| Dimensions (HxWxD ) | 29x30.6x20 |
| The weight, kg | 3.9 |
| Length of cord, m | 1.1 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback