Perform great plays in your own table-theatre. The dolls and acting characters tread the boards through the open floor – the world’s a stage. Five different slide-in backdrops provide ever new imaginative plays.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | Puppet-play |
| Type | Finger-puppet theatre |
| Packaging | cardboard box |
| Age group | 3+ |
| For whom | boy, girl |
| Power supplies | none |
| Packaging parameters | |
| Width | 290 mm |
| Height | 30 mm |
| Length | 260 mm |
| Weight | 1.1 kg |
| Volume | 0.0023 m3 |
| Physical | |
| Colour | Multicoloured |
| The weight, kg | 1.1 |
| Material | wood |
| Size | 28 x 20 x 25 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback