The colourful layer puzzle for all young owl enthusiasts combines the fun of puzzling with the pure joy of looking at the four cheerful birds. Dimensions: 20 x 14.5 x 1.5 cm.
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 months |
| Main | |
| A type | lift-out puzzle |
| Age group | 2 years and up |
| For whom | girl, boy |
| Theme | animals |
| Number of pieces, pcs | 11 |
| Packaging parameters | |
| Width | 200 mm |
| Height | 10 mm |
| Length | 150 mm |
| Weight | 0.25 kg |
| Volume | 0.0003 m3 |
| Physical | |
| Material | wood |
| Puzzle Size | 20 x 14.5 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback