Get to know the baby with a marvelous sea creature, a sea horse, who settled in a blue skipjack from the German brand goki. The ball is jumping, compact (Ø = 4.5 cm) and very attractive. The skipjack will diversify the daily games of the kids at home or on the street - the main thing is active movement and development. Throw the ball on a solid surface and blur it down - such games will develop precision movements, agility and speed of reaction. Compete with friends in accuracy, trying to throw the ball out of the distance in the tank. Recommended age: from 3 years old.
| Main | |
| A type | Bouncing ball |
| Features | 3D |
| Age suitability | from 3 years |
| Piece Count, pc(s) | 1 |
| Material | Rubber |
| Colour | with a pattern, blue |
| Weight, g | 40 |
| Diameter, cm | 4.5 |
| Packaging parameters | |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 40 mm |
| Weight | 0.02 kg |
| Volume | 0.0001 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback