Use your creativity and construct different buildings. It is a high quality building set, tile game and a puzzle. It satisfies the aesthetic claims in a special dimension.
| Additionally | |
| Key Features | 2 in 1: constructor+ flat puzzle |
| Packaging | 23.5x23.5x2 |
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | block, city |
| Type | wooden construction set |
| Material | wood |
| Colour | Mix, orange, blue, green, yellow, pink, azure, light-green |
| Game Type | spare part set, building |
| Age group | 3 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Connection Type | without fixed connection |
| No. of parts, pcs | 57 |
| Packaging parameters | |
| Width | 230 mm |
| Height | 230 mm |
| Length | 20 mm |
| Weight | 0.8 kg |
| Volume | 0.0011 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback