| Additionally | |
| Package Contents | packaging |
| Key Features | Made in Germany, natural materials |
| Packaging | 22.9x13.2x8.4 |
| Guarantee | |
| Guarantee | 14 days |
| Main | |
| A type | block |
| Type | stone construction set |
| Material | rock |
| Colour | blue, red, yellow |
| Game Type | spare part set, building |
| Age group | 3 years and up |
| Gender | for girls, for boys |
| Series of construction set | Junior |
| Connection Type | without fixed connection |
| No. of parts, pcs | 55 |
| Packaging parameters | |
| Width | 140 mm |
| Height | 230 mm |
| Length | 90 mm |
| Weight | 3.25 kg |
| Volume | 0.0029 m3 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback