Race against time, outsmart the cops, and take on weekly qualifiers to reach The Grand, Lakeshore's ultimate street racing challenge. Pack your garage with precision-tuned, custom rides and light up the streets with your style, exclusive fits, and a vibrant global soundtrack that bumps in every corner of the world.
| Additionally | |
| Weight, g | 86 |
| Box size | 10.1 х 130 х 160 |
| Features | |
| Number of players | 1, 16 |
| Main | |
| Platform | PlayStation 5 |
| Carrier | Blu-ray |
| Genre | Action, Adventure, Racing |
| Publisher | Electronic Arts |
| Available game languages | English |
| Age restrictions | from 12 years |
| Developer | Criterion |
| Packaging parameters | |
| Width | 130 mm |
| Height | 10 mm |
| Length | 170 mm |
| Weight | 0.08 kg |
| Volume | 0.0002 m3 |
| Released games | |
| World release | December 2, 2022 |
Register to leave a review about the product and earn reward points!
There are no reviews for this product.
Give feedback